Elektryczne rowery Trekkingowe
Elektryczny rower trekkingowy powstał z myślą o długodystansowych wycieczkach i turystyce. Jest uniwersalny i doskonale odnajduje się również w mieście. Elektryczny rower trekkingowy jest praktycznym środkiem transportu i idealnym kompanem rowerowych wypraw.
Trekkingowe rowery elektryczne
Rower trekkingowy to jeden z najchętniej wybieranych modeli wśród rowerów elektrycznych. Powstał z myślą o rekreacyjnych wycieczkach i turystyce. Jest uniwersalny i doskonale odnajduje się również w mieście. Elektryczny rower trekkingowy jest praktycznym środkiem transportu i kompanem rowerowych wypraw.
Elektryczny trekking - idealny towarzysz długich wycieczek
Doskonale sprawdzają się podczas długich wycieczek. Posiada wyposażenie dodatkowe - między innymi bagażnik, błotniki, nóżkę czy oświetlenie, dzięki czemu jest w pełni przygotowany do jazdy. Wszystkie te cechy w połączeniu ze wspomaganiem elektrycznym stanowią uzupełnienie tradycyjnego roweru trekkingowego.
Długie rowerowe wycieczki wymagają solidnych komponentów. Rowery bazują na 28-calowych kołach, które pozwolą sprawnie pokonywać dłuższe dystanse. Praktycznie wszystkie modele bazują na ramach wykonanych z aluminium. Wyposażone są w ergonomiczne siodła i ramy o geometrii, która zapewnia wygodę podczas podróżowania. Oprócz tego posiadają amortyzowane, aby sprawnie poruszać się po niewielkich nierównościach. Standardem stały się również hydrauliczne hamulce tarczowe, które zapewnią kontrolę nad rowerem.
Bateria i silnik
W elektrycznych rowerach trekkingowych można spotkać najczęściej silniki umieszczone centralnie lub w piaście. Oprócz samego silnika, ważny jest również moment obrotowy, który jest wyrażany niutonometrach. To siła, z jaką przekazywane jest wspomaganie elektryczne na napęd. Jeśli zależy nam na efektywności w czasie podjeżdżania, warto wybrać wyższą wartość, do jazdy po łaskich trasach wystarczy niższa wartość momentu obrotowego.
Większość modeli posiada zintegrowane akumulatory, które komponują się z ramą i nie rzucają się w oczy. Pojemność baterii waha się zwykłe w granicach 500-720Wh, jednak na efektywność wpływa wiele czynników, takich jak ukształtowanie terenu, nawierzchnia, warunki atmosferyczne, a także waga użytkownika i bagaż.
Rowery elektryczne trekkingowe - uniwersalny rower nawet do miasta
Elektryczny rower trekkingowy zda egzamin w czasie przemieszczania się po mieście. Dojazdy do pracy są wtedy mniej wymagające. Dodatkowo poczujesz się bezpieczniej w mieście, np. ruszając ze skrzyżowania. Rower elektryczny pozwala osiągnąć większą dynamikę jazdy.
Trekking elektryczny - pokonaj Szlak Orlich Gniazd na rowerze
E-bike trekking to idealny sposób na rowerową turystykę i eksplorowanie nowych miejsc. Doskonale sprawdzi się przy długodystansowych wycieczkach. Krótki czas ładowania akumulatora pozwoli na szybki powrót na trasę. Niektóre rowery są w stanie pokonać nawet 180km. Na początek przygody z elektrykiem, warto poznać okoliczne trasy. Jedna z propozycji to Jura Krakowsko-Częstochowska i szlak Orlich Gniazd. Trasa liczy około 160 km i charakteryzuje się malowniczymi krajobrazami oraz zróżnicowanym terenem. Dominują tu szutrowo – asfaltowe nawierzchnie. Szczegółów możesz szukać w mapie turystycznej Jury Krakowsko-Częstochowskiej, która zawiera najpopularniejsze atrakcje turystyczne w regionie.
Dla kogo elektryczny trekking?
To dobry wybór dla osób, które lubią jeździć na rowerze, jednak potrzebują wsparcia w postaci silnika elektrycznego. Ze wspomaganiem wycieczki będą mniej męczące. Pozwoli to na zwiększenie liczby kilometrów. Zdecydowanie ułatwi on zwiedzanie i pozwoli cieszyć się otaczającym krajobrazem. Dzięki wsparciu silnika ułatwi pokonywanie podjazdów, które wcześniej były nieosiągalne. W ten sposób dotrzesz do miejsc, które bez wspomagania byłyby trudne, a nawet niemożliwe do zobaczenia.
Rowery trekkingowe elektryczne damskie i męskie
Rowery różnią się przede wszystkim ramą. O ile w przypadku innych rowerów, np. górskich różnica między geometrią damską a męską się zaciera, tak w przypadku damskich i męskich rowerów trekkingowych możemy zauważyć różnice. Typowo damskie rowery mają obniżoną górną rurę ramy. Jest ona wygodniejsza, ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Choć podział na trekkingowe rowery damskie oraz męskie nadal istnieje, to rozróżnienie się zaciera. Rower z niską ramą często wybierany jest przez osoby, którym zależy na większym komforcie - bez podziału na płeć. Wygoda ich użytkowania sprawiła, że przestały być klasyfikowane jako modele typowo dla pań.
Sprawdź naszą ofertę i kup w Tomar Sport
W sklepie rowerowym Tomar Sport w Krakowie znajdziesz duży wybór różnego rodzaju modeli. Wśród nich marki takie jak Trek, Unibike czy Kellys. Jeśli wahasz się jaki rower wybrać, skontaktuj się z nami lub odwiedź sklep stacjonarny. Doradzimy w doborze odpowiedniego sprzętu. Możesz zamówić online - dostarczymy w pełni złożony rower, który jest gotowy do jazdy.