Filtry
Rozwiń Filtry
Producenci w Tomar Sport

Filtry

Pedały zatrzaskowe nie będą działać bez odpowiednich bloków do pedałów. Przy ich pomocy jesteśmy w stanie wpiąć buty do platformy. Obecnie możemy wyróżnić kilka rodzajów bloków do pedałów, głównymi są bloki szosowe oraz bloki MTB. 

Bloki do pedałów MTB

Bloki do roweru górskiego montowane są do powierzchni buta za pomocą 2 śrub. Są schowane w podeszwie buta, dlatego pozwalają na swobodne chodzenie. Są wytrzymałe i przystosowane do wymagającego terenu. Zapobiegają niekontrolowanemu wypięciu podczas agresywnej jazdy. Dobrze radzą sobie z wszelkiego rodzaju zabrudzeniami, które są efektem jazdy po błotnistych, grząskich trasach. 

Bloki do pedałów szosowych 

Bloki szosowe mają zupełnie inną budowę niż bloki MTB. Mają większą powierzchnię styku, przymocowane do buta nie są tak wygodne i utrudniają chodzenie. Umożliwiają wpięcie buta tylko z jednej strony. Mają jednak jedną bardzo dużą zaletę - efektywnie przekazują energię podczas pedałowania.

Bloki Shimano SPD-SL - oznaczenia kolorów i luzu roboczego

Bloki szosowe występują w trzech nieprzypadkowych wersjach kolorystycznych - niebieski, czerwonym lub żółtym. Ich wybór nie zależy wyłącznie od preferencji kolorystycznych, lecz luzu roboczego. Określa on stopień, w jakim przednia część buta może wychylić się w prawo lub lewo. Wyjątek stanowi blok w kolorze czerwonym - bez luzu - stopa ustawiona jest na sztywno.

  • Żółte bloki SPD-SL - 6 stopni luzu roboczego
  • Niebieskie bloki SPD-SL - 2 stopnie luzu roboczego
  • Czerwone bloki SPD-SL - brak luzu roboczego

W ofercie Tomar Sport znajdziesz: 

  • bloki do pedałów Shimano
  • bloki do pedałów Look
  • bloki do pedałów SPD 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium