Producenci w Tomar Sport

Filtry

Kaski rowerowe

Kask rowerowy to najważniejszy element wyposażenia każdego rowerzysty. Nie idź na kompromis w kwestii bezpieczeństwa! Niezależnie czy codziennie dojeżdżasz rowerem do pracy, trenujesz na szosie czy jeździsz po górskich szlakach. W naszej ofercie znajdziesz kaski do rekreacyjnej jazdy, kaski szosowe lub do dyscyplin enduro i downhill.

Kask Abus MoTrip Niebieski Kask Abus MoTrip Niebieski
Producent: Abus
Cena: 310,00 zł

Kask rowerowy - ochrona głowy i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu 

Kask rowerowy to fundament bezpieczeństwa. Warto jeździć w kasku, ponieważ chroni on głowę przed urazami. W zależności od terenu, w jakim się poruszamy, rowerzyście grożą różnego typu urazy. Kaski rowerowe posiadają różne funkcje ochronne. Wykorzystują zaawansowane technologie i systemy chroniące głowę w razie wypadku. Kaski rowerowe dopasowane są do warunków, w jakich będą użytkowane. Inny kask rowerowy wybierzemy podczas jazdy po górach, inny podczas szosowej czy rekreacyjnej jazdy. Na rynku znajdziemy kaski rowerowe damskie, jak i kaski rowerowe męskie. Nie mogło zabraknąć kasków rowerowych dla dzieci. 

Kask na rower - najnowsze technologie kasków rowerowych

Przy wyborze kasku rowerowego warto zwrócić uwagę na wykorzystane technologie. Najwięcej kasków jest produkowanych z wykorzystaniem systemu In Mold  lub systemu MIPS.

Jak działają kaski rowerowe z systemem MIPS?

Kaski rowerowe z systemem MIPS to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia dodatkową ochronę podczas jazdy. Polega na specjalnej konstrukcji, która izoluje zewnętrzną część kasku, od wewnętrznej wyściółki. Porusza się niezależnie od zewnętrznej powłoki kasku. Gdy dochodzi do uderzenia pod kątem, wkładka pozwala na rozproszenie i absorpcję rotacyjnych sił, redukując ryzyko urazów. Kaski rowerowe z systemem MIPS stanowią skuteczną barierę przeciwko potencjalnym obrażeniom. 

Jak działają kaski na rower z technologią In Mold?

System In-Mold w kaskach rowerowych łączy korpus zewnętrzny i wyściółkę w jedną spójną całość przez wykorzystanie pianki EPS. Tworzy jednolitą konstrukcję, która jest wytrzymała. Co najważniejsze, zachowuje niską wagę, co przekłada się na większy komfort noszenia podczas jazdy.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kasku rowerowego

Wybierając kask rowerowy, ważne jest jego odpowiednie dopasowanie do głowy. Nie może być zbyt luźny ani zbyt ciasny. Powinien odpowiednio przylegać, w przeciwnym razie nie będzie chronił tak efektywnie, jak to możliwe. Jego waga nie powinna być odczuwalna, wpłynie to na komfort podczas jazdy. Upewnij się, że kask pasuje dobrze, a także że ma regulację obwodu i wysokości. Chcąc dobrać rozmiar kasku rowerowego, należy zmierzyć obwód głowy w najszerszym miejscu. Warto pamiętać, że większość producentów ma swoje własne tabele rozmiarów. Dobrze dopasowany rozmiar kasku rowerowego to gwarancja bezpieczeństwa. Z tego powodu warto sprawdzić rozmiar przed zakupem.

Kask rowerowy do miasta - miejski kask rower

Bezpieczeństwo podczas jazdy w ruchu ulicznym, po ścieżkach rowerowych jest równie ważne, jak podczas jazdy wyczynowej. Podczas krótkiego dojazdu do pracy, mijamy kilka skrzyżowań, wyjazdów z posesji, spotykamy innych rowerzystów oraz pieszych. Jazda w mieście jest dynamiczna, wymaga częstego zwalniania, hamowania i ponownego ruszana. W takich momentach mimo uwagi i skupienia jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwa. Kask rowerowy jest w takiej sytuacji niezbędny. Ważne jest jego dobre dopasowanie, aby zapewnić komfort podczas jazdy. Jeśli często poruszamy się po zmroku, dobrze, aby kask rowerowy do miasta posiadał odblaski. 

Kaski rowerowe Kraków

W sklepie rowerowym Tomar Sport w Krakowie znajdziesz zarówno kask na rower, jak i akcesoria. Nasza oferta obejmuje szeroki wybór produktów sprawdzonych marek. Znajdziesz tu:

Wśród nich znajdziesz kaski rowerowe Bontrager Uvex Abus Kellys Kross Smith czy 100%. Wszystkie produkty możesz zamówić on-line. 

Kaski na rower - na miarę Twoich potrzeb i budżetu

Bez względu na cenę, kask rowerowy powinien być certyfikowany i odpowiednio dopasowany, aby zapewnić skuteczną ochronę podczas jazdy. Wybierz kask rowerowy, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom i budżetowi. Znajdziesz tu zarówno tanie kaski rowerowe, jak i zaawansowane modele. Sprawdź nasze propozycje. 

kask rowerowy do 150 zł
kask rowerowy do 200 zł
kask rowerowy do 300 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium