XV EKO Rowerowa Familiada w Dolinie Będkowskiej z Tomar Sport
XV EKO Rowerowa Familiada – Dolina Będkowska - 11 maja 2024 r.

XV EKO Rowerowa Familiada – Dolina Będkowska - 11 maja 2024 r.


11 maja KKS „Jura Moto Sport”, Gospodarstwo Agroturystyczne „Brandysówka” oraz Stowarzyszenie Homini et Terrae zorganizowały imprezę sportowo-rekreacyjną o charakterze rodzinnego rajdu rowerowego.

 

O godzinie 11,00 jej uczestnicy w wieku od 1 roku do 70 lat wystartowali z terenu schroniska „Brandysówka” w Dolinie Będkowskiej aby pokonać liczącą 10 kilometrów trasę rajdu. Prowadziła ona drogami asfaltowymi i duktami leśnymi przez Dolinę Będkowską do Łaz i z powrotem do schroniska. Nie obowiązywały na niej limity czasowe jak i limity wiekowe uczestników. Do udziału zaproszono całe rodziny. Wszyscy zawodnicy otrzymali numery startowe, mapki, pakiety okolicznościowe oraz napoje. Na mecie częstowani byli ciepłym posiłkiem. Najmłodsi brali udział w konkursach, grach i quizach o tematyce dotyczącej zanieczyszczenia środowiska, antysmogowej oraz oszczędzania wody. Konkursy prowadził ekspert Jurajskiej Izby Gospodarczej Artur Półtorak.

 

 

 

Na stoisku promocyjnym KPP w Krakowie dzieci uczestniczyły w konkursach na temat „Bezpieczeństwo na drodze” i „Bezpieczne Wakacje”. Uczestnicy quizów policyjnych otrzymywali odblaskowe gadżety.

Powodzeniem wśród zwiedzających cieszyło się stoisko partnera Familiady, firmy TOMAR z Modlniczki, na którym prezentowano najnowszy sprzęt rowerowy oraz oferowano pomoc serwisową dla uczestników Familiady.

 

 

Podczas imprezy druhowie z OSP Niegoszowice i OSP Brzoskwinia prowadzili szkolenie z udzielania pomocy przedmedycznej dla dzieci, a także demonstrowali techniki pożarnicze. Druhowie prezentowali światowej klasy sprzęt dronowy wykorzystywany do akcji poszukiwawczych.

Najmłodszymi uczestnikami Familiady byli: Jan Kobiela z Krakowa (2023 r.), Jonasz Kozłowski z Jerzmanowic ( 2020 r.) i Lena Sikorska z Wielkiej Wsi ( 2020 r.). Najstarszymi, Jan Gliwiński z Jerzmanowic ( 1946 r.) , Marian Głowacki z Zabierzowa ( 1954 r.) i Grzegorz Woś z Wielkiej Wsi ( 1973 r.).

 

Zarówno najmłodsi jak i najstarsi otrzymali piękne puchary i nagrody z dedykacjami od wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki, wójta Gminy Wielka Wieś Krzysztofa Wołosa i wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia Tomasza Gwizdały. Najliczniej reprezentowaną rodziną była rodzina Państwa Mazurów z Bolechowic. Przedstawiciele rodziny otrzymali puchar im. Janusza Ochwata ufundowany przez jego żonę Marylę. Kolejno rodziny Państwa Koziołów z Modlniczki, Gliwińskich z Gotkowic i Płoszajów z Jerzmanowic otrzymały puchary od wicemarszałka Województwa Małopolskiego, wójta Gminy Wielka Wieś i wójta Gminy Jerzmanowice- Przeginia, a także atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

 

 

 

Puchary otrzymały także najliczniej reprezentowane szkoły, czyli ZSP z Modlnicy, SP z Jerzmanowic i „Horyzont” z Bolechowic. Nagrody wręczali: w imieniu wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki Bożena Bogucka, wicewójt Gminy Wielka Wieś Karol Tucharz, radna powiatu krakowskiego Katarzyna Stadnik, wiceprzewodnicząca rady Gminy Zabierzów Gabriela Kucharska, w imieniu Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia Paulina Mozgała, phm. Izabela Kucmin-Bemelmans, drużynowa 89 Drużyny ZHP „Skalne Nietoperze” i mł. asp. Anna Trzcionka-Domagała.   Starterem imprezy była mł. asp. Anna Trzcionka-Domagała z Wydziału Prewencji KPP Kraków a szefową biura Agnieszka Zawierta. Trasę Familiady zabezpieczali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego  KPP w Krakowie i druhowie z 89 Drużyny ZHP „Skalne Nietoperze”.

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom, firmom: MPEC Kraków, Wodociągi Miasta Krakowa S.A., Sobiesław Zasada Ltd, Krakowski Bank Spółdzielczy, Kraków Airport, Warta TUiR, Apostolscy Meble, AGAMES, Grupa Cichy-Zasada, Alsal, Bamet, CB Panel System, CB Aluminium System, Cader Beata Piekarnia, Compudraft, Chochołowy Dwór, Derejski Tomasz, Duecik, Duda Parking, Datacomp, Elwar, Familia, Geo Consulting, Grass, Greensite, Graner, Ilinois, Hotel Witek, Hotel Kochanów, Hotel Margerita, Kruk, Kwiatek, Konkret, Krzanowscy, Kubaty, Mosur, M & M Delikatesy, Ochwat Maria, PUK Zabierzów Sp. z o.o., Serdeczna Troska, Szumiec Ula, SOS Ochrona, Stochalscy, Tomar, TransMed Pogotowie Ratunkowe, Wolski, Worytkiewicz Wojciec.

 

 

Impreza odbyła się przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Małopolskiego, Powiatu Krakowskiego, Gminy Wielka Wieś i Gminy Jerzmanowice-Przeginia. Dziękujemy Państwu Brandysom za udostępnienie bazy i pomoc organizacyjną. Serdeczne podziękowania składamy wolontariuszom na czele z Beatą i Grzegorzem Jarema, funkcjonariuszom Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Krakowie oraz druhnom i druhom z 89 Drużyny ZHP „Skalne Nietoperze”.

Do zobaczenia na kolejnych jurajskich imprezach. Zapraszamy 2 czerwca na IV EKO Bieg z Gwizdkiem po Zdrowie do Jerzmanowic

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium