Rowery Trekkingowe
Rowery trekkingowe to jedne z najbardziej wszechstronnych konstrukcji, które pozwalają sprawnie przemieszczać się zarówno po leśnych drogach, jak i asfalcie. Rowery trekkingowe zostały stworzone pod kątem pokonywania długich tras przy zachowaniu jak najbardziej komfortowej pozycji. Posiadają dodatkowe akcesoria takie jak błotniki, bagażnik czy nóżka.
Rowery trekkingowe Kraków
Rowery trekkingowe są jednymi z najbardziej uniwersalnych konstrukcji, które umożliwiają efektywne poruszanie się zarówno po leśnych ścieżkach, jak i asfalcie. Rowery trekkingowe zostały stworzone pod kątem pokonywania długich tras przy zachowaniu jak najbardziej komfortowej pozycji. Zaprojektowano je z myślą o pokonywaniu długich tras i zachowaniu komfortowej pozycji. Wyposażone są w pełen zestaw akcesoriów takich jak błotniki, bagażnik czy nóżka.
Budowa roweru trekkingowego
Rama roweru trekkingowego jest wykonana z aluminium i możemy spotkać je w dwóch wersjach – damskiej, która charakteryzuje się obniżoną górną rurą ramy oraz męskiej z rurą poziomą lub z lekkim slopingiem. Geometria ramy została zaprojektowana, aby zachować wygodną pozycję odciążającą kręgosłup i ręce. Rower trekkingowy posiada 28-calowe koła z mocnymi oponami, które są szersze niż te w szosowych modelach, jednak węższe niż w rowerach MTB. W ofertach sklepów znajdziesz rowery trekkingowe z amortyzatorem lub wersje ze sztywnym widelcem. Podobnie w przypadku hamulców, coraz częściej można spotkać rower trekkingowy z hamulcami tarczowymi. Osprzęt w rowerach trekkingowych to najczęściej Shimano z grupami MTB lub dedykowanymi do trekkingowej jazdy.
Czym się różni rower trekkingowy od crossowego?
Rower trekkingowy przeznaczony jest do turystycznej jazdy i doskonale sprawdza się na długich trasach. W odróżnieniu od rowerów crossowych w standardzie znajdziesz w wyposażenie w postaci bagażnika, błotników, nóżki czy odblasków, dzięki czemu rower trekkingowy może pełnić również rolę roweru miejskiego. Rower trekkingowy cechuje się odrobinę mniej sportowym charakterem, jednak zyskuje przewagę dużą funkcjonalnością. Doskonale nadaje się do weekendowych wycieczek za miasto, jazdy po rowerowych ścieżkach i dojazdów do pracy.
Rower trekkingowy – gdzie jeździć?
Zwiedzaj na dwóch kołach! Rower trekkingowy pozwoli połączyć rower z turystyką. Gdzie wybrać się niedaleko Krakowa? Zwiedź okolice Ojcowskiego Parku Narodowego, który słynie z wapiennych skał i niesamowitych krajobrazów. Rowerem trekkingowym będziesz w stanie szybko przemieścić się asfaltem, a dzięki uniwersalnym oponom wjedziesz na kostkę brukową prowadzącą do jednego z najbardziej znanego miejsca – Bramy Krakowskiej.
Dla kogo rower trekkingowy?
Rower trekkingowy jest idealny dla osób, które szukają wygodnego roweru, aby wjechać w miejsca łączące asfaltowe drogi, szutry i leśne ścieżki. Jego zaletą są większe koła, szerokie siodło i komfortowa pozycja. Dzięki dodatkowym akcesoriom sprawdzi się jako środek transportu w mieście. Rower trekkingowy to dobry wybór dla amatorów spokojnej jazdy, rekreacji bez nacisku na zwiększenie sportowych osiągnięć.